banner10

banner27
22 Kasım 2014 Cumartesi

IŞİD'i bitirmek için uluslararası işbirliği şart

Portakal Çiçeği Karnavalı'na özel cezerya

ADANA'da bir firma, Türkiye'de ilk defa düzenlenecek 'Portakal Çiçeği Karnavalı' için portakal çiçeği ve parçacıklarından oluşan özel cezerye üretti.

06 Nisan 2013 Cumartesi 12:24
Portakal Çiçeği Karnavalı'na özel cezerya

65 yıllık Yeni Uğur Şirketi'nin İşletme Müdürü Adnan Özdoğru, Toyota Türkiye CEO'su Ali Haydar Bozkurt'un öncülüğünde bu yıl ilk kez 13 Nisan'da Adana'da düzenlenecek karnaval için ürettikleri 1 ton cezeryenin içinde fıstık, portakal çiçeği ve parçacıkları olduğunu söyledi. Kendilerine özgü birçok cezerye ürettiklerini belirten Özdoğru, "Adana'mızın reklamı söz konusu olunca, olanaklarımızı zorladık. Ortaya çok farklı bir lezzet çıkardık. Bu lezzeti karnaval kortejinde vatandaşlarımızla paylaşacağız" dedi.

Cezerye için yaklaşık bir hafta çalışma yaptıklarını anlatan Özdoğru, "Bir hafta boyunca cezeryenin portakallı birçok farklı şeklini denedik. En sonunda ortaya böyle bir lezzet çıkardık. İçinde bol fıstık, portakal parçacıkları ve portakal çiçeği aroması var. Şimdiye kadar böylesi hiç üretilmedi. Bunun satışını henüz yapmadık. İşletmemizde tattırıyoruz. Talebe göre satışına da başlayacağız" diye konuştu.

Üzerlerinde 'Nisan'da Adana'da' yazan özel paketler de yaptırdıklarını belirten Özdoğru, karnaval açılışında katılımcılara 1'er kiloluk paketlerde, toplam 1 ton ücretsiz cezerye dağıtacaklarını sözlerine ekledi.


DHA

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Haber Başlıkları Daha Çok İlginizi Çekiyor?

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • http://www.gazeteler.de/
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV