25 Haziran 2018, Pazartesi

AKP’den bir de kadro hırsızlığı, torpil listesi

AKP’den bir de kadro hırsızlığı, torpil listesi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, AKP’nin VİP torpil listesinin üçüncüsünü açıkladı. Bugün, CHP Genel Merkezinde düzenlediği basın toplantısında konuşan Haluk Koç, “Daha önce 1. ve 2. listeyi açıklamıştık. Şimdi sıra üçüncü listede. AKP yolsuzluk ve rüşvet hırsızlığının yanında kadro hırsızlığı da yapıyor. Utanmanın, arlanmanın bittiği noktadayız” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, AKP’nin VİP torpil listesinin üçüncüsünü açıkladı. Bugün, CHP Genel Merkezinde düzenlediği basın toplantısında konuşan Haluk Koç, “Daha önce 1. ve 2. listeyi açıklamıştık. Şimdi sıra üçüncü listede. AKP yolsuzluk ve rüşvet hırsızlığının yanında kadro hırsızlığı da yapıyor. Utanmanın, arlanmanın bittiği noktadayız” diye konuştu.

CHP Sözcüsü Haluk Koç daha önce, AKP’nin eski-yeni milletvekili, il ve ilçe yöneticisi olan kişilerin yakınlarının hiçbir sınava tabii tutulmadan memur olarak atanması ya da hiçbir liyakata tabi tutulmadan yükseltilmesi ile ilgili 2 liste açıklamıştı. VİP torpil listesi olarak adlandırılan listenin üçüncüsünü açıklayan Koç, bu listenin AKP’nin başka bir hırsızlık listesi olduğunu söyledi. Cumhuriyet Başsavcılılarına üç kez başvuruda bulunduklarını belirten Koç, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın da konu ile ilgili bu hafta içinde suç duyurusunda bulunacağını duyurdu.

ŞİKAYETTE BULUNANALAR ARASINDA AKP’LİLER DE VAR

“Birçok genç KPSS ile mücadele ederken AKP’ye yakın olan kişiler hiçbir sınava tabi tutulmadan memur oluyor ya da yükseltiliyorlar. 657 Saylı Devlet Memurları Kanunu’nda istisnai özellikler taşıyanlarla ilgili değişlikler yapıldığını biliyoruz. Bizim sıkıntımız istisnai özellikler atlanarak, hak etmeyenlerin memur olarak atanması” sözlerini kullanan Koç, üniversiteyi bitirmiş, iş imkânı bekleyen KPSS’ye emek veren bir sürü gencin olduğu vurgusu yaptı. Kendilerine torpil bildirimleri yapanlar arasında AKP milletvekilleri, il, ilçe yöneticileri olduğunu da aktaran Koç, onların da bu durumdan yararlanamadıkları için bunu açığa vurduklarını dile getirdi. Koç “Olmadık suçlarla insanları terör örgütü üyesi yapanlar, çArşı grubundan terör örgütü yaratanlar, bir tweet yüzünden gazetecilerin evini basanlar, 16 yaşındaki bir çocuğa sözlerinden dolayı terörist muamelesi yapanlar ne diyecek göreceğiz” diye konuştu. VİP torpil listesi ise şöyle:

KPSS SINAVINA GİRMEDEN DEVLET MEMURLUĞUNA ATANAN; LİYAKATA DAYANMADAN MEMURİYETE YÜKSELTİLEN  ÜST DÜZEY AKP YÖNETİCİSİ YAKINLARI

1. AKP’li Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun  kuzeni Mehmet Şenbabaoğlu sınavsız olarak Orman ve Su İşleri Bakanlığına Bakanlık Müşaviri  olarak atandı.

2. AKP’li Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin ablasının torunu Gülsün Özdemir, temmuz 2012’de Denizli Valiliğinde özel kalem müdürü yapılarak açıktan memur olması sağlandı.

3. AKP’li Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin yeğeni Ümit Hamal, Denizli Belediyesine Özel Kalem Müdürü olarak atanıp sınavsız ve açıktan memur olması sağlandı.

4. AKP Adana Milletvekili Necdet Ünüvar’ın oğlu  Alaattin Ünüvar (25 yaşında) Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına KPSS vb. herhangi bir sınava girmeksizin Bakanlık Müşaviri oldu.

5. AKP Karabük Milletvekili Osman Kahveci’nin yeğeni Bilal Kahveci, Pendik Belediyesinde işe alındıktan kısa bir süre sonra memur kadrosuyla Karabük İl Bayındırlık Müdürlüğüne tayin edildi. Diğer yeğeni Sezgin Kahveci yine Pendik Belediyesinde işe alındıktan kısa bir süre sonra Karabük Orman İşletme Müdürlüğüne atandı. Osman Kahveci’nin oğlu Rıdvan Kahveci, Telekomünikasyon Bakanlığında çalışırken TİB’de Daire Başkanlığına atandı. Osman Kahveci’nin gelini Zeynep Kahveci de TBMM’ye atandı.

6. AKP İstanbul Milletvekili Harun Karaca’nın oğlu Fatih Karaca, önce KPSS’siz olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığında Özel Kalem Müdürü olarak atandı. Ardından da kadrosu İstanbul Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğüne alındı.

7. AKP Ankara Milletvekili Ülker Güzel’in gelini Cemre Güzel, Başbakanlıkta Basın ve Halkla ilişkiler Müşaviri olarak görevlendirildi ve KPSS’siz olarak memur olması sağlandı.

8. AKP Kilis Milletvekili Hasan Kara’nın yeğeni Bekir Çiftçi, Kilis Valiliğine Özel Kalem Müdürü olarak atanıp memur olması sağlandı.

9. AKP Kocaeli Milletvekili Nevzat Doğan’ın yeğeninin kocası Güray Oruç, özel sektörde çalışırken KPSS’siz olarak 2014 mayıs ayında Kocaeli Valiliği Özel Kalem Müdürlüğüne atanarak memur oldu.

10. AKP Diyarbakır Milletvekili Mine Lök Beyaz’ın eşi Necat Beyaz, Başbakanlık Müşaviri yapıldı.

11. AKP Van Milletvekili Fatih Çiftçi’nin kardeşi Suna Çiftçi, Temmuz 2013 tarihinde Ankara Valiliği’nde Özel Kalem Müdürü olarak memur yapıldı. 1 ay sonra da Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü’nde mühendis olarak çalışmaya başladı.

12. AKP Adana Milletvekili Fatoş Gürkan’ın kocası Erhan Gürkan, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü’nde Bakanlık müşaviri olarak göreve başlatıldı.

13. AKP Zonguldak Milletvekili Ercan Candan’ın kuzeni Esra Aydın, Zonguldak Valiliği’nde Özel Kalem Müdürlüğü’ne atanıp sınavsız olarak memur yapıldı. Nisan 2014’te de TBMM Genel Sekreterliği’nde çalışmaya başladı.

14. AKP Gaziantep Milletvekili Mehmet Sarı’nın eniştesi İbrahim Alakuş, Haziran 2014’te Gaziantep’te Özel Kalem Müdürlüğü görevine getirilerek sınavsız olarak memur olması sağlandı.

15. AKP Erzurum Milletvekili Muhyettin Aksak’ın kızı Kübra Aksak Dönmez, 2012 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Özel Kalem Müdürü olarak çalışmaya başladı.

16. AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş’ın dünürü (lise mezunu) Fevzi Yılmaz, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne Özel Kalem Müdürü olarak atandı.

17. AKP Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi’nin oğlu Ömer Faruk Tanrıverdi, Ocak 2014’te Avrupa Birliği Bakanlığı’nda Özel Kalem Müdürü olarak atanıp, açıktan memur olması sağlandı.

18. AKP Şanlıurfa Milletvekili Abdulkadir Emin Önen’in kuzeni Muhammed Said Güllüoğlu, Şanlıurfa Belediyesi’ne Özel Kalem Müdürü olarak atanıp açıktan, sınavsız memur olması sağlandı.

19. AKP İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık’ın damadı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Başbakanlık Müşaviri olarak atandı.

20. AKP Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir’in kuzeni Mustafa Erkin Demir, Kepez Belediye Başkanlığı’na Özel Kalem Müdürü olarak atanıp açıktan memur olması sağlandı.

21. AKP Adıyaman eski Milletvekili ve şimdiki Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu’nun eniştesi Mahmut Said Kutlu, Adıyaman Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü’ne atandı.

22. AKP Gümüşhane eski Milletvekili Yahya Doğan’ın yeğeni Merve Şirin Başer, 2008 yılında Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü’nde Basın ve Halkla İlişkiler biriminde “Müşavir” yapıldı.

23. AKP Bolu eski Milletvekili Yüksel Coşkunyürek’in bacanağı Tahsin Akduman, Bolu İl İdaresi Genel Sekreterliğine atandı.

24. AKP Ankara eski Milletvekili İsmail Alptekin’in oğlu Mehmet Fatih Alptekin, TBMM Milli Saraylar Daire Başkanlığı’na bağlı Dolmabahçe Sarayı’nda KPSS’siz olarak müşavir yapıldı.

25. AKP Sivas eski Milletvekili Osman Kılıç’ın damadı Yusuf Deliser, İl Çevre ve Orman Müdürlüğü’ne Özel Kalem Müdürü olarak atandı, sonrasında mühendis kadrosuna geçmesi sağlandı.

26. AKP Konya eski Milletvekili Mustafa Ünaldı’nın oğlu Abdullah Enes Ünaldı, Konya Çevre ve Şehircilik Müdürlüğüne Basın Müşaviri olarak atandı.

27. AKP eski İstanbul Milletvekili ve şimdiki Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmek’in erkek kardeşinin kayını Mahmut Bektaş, Erzurum Büyükşehir Belediyesine Özel Kalem Müdürü olarak atanıp açıktan memur olması sağlandı.

28. Kadın ve Aile Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’ın sınıf arkadaşı Hatun Özkümüş, 4 yıl önce emekli oldu. İslam’ın Bakan olmasının ardından sanki devlette memur kalmamış gibi, emeklilikten sonra yeniden görev verilerek, Bakanlıkta daire başkanı

29. Cumhurbaşkanlığı Koruma Dairesi Başkanı Ramazan Bal’ın kızı Handan (Bal) Ceylan, eylül ayında Van’ın Saray ilçesinin bir köyüne öğretmen olarak atandı. Önce Van merkeze görevlendirildi. Kobani olaylarının hemen ardından birkaç haftalık rapor aldı. Sonrasında da babasının devreye girmesiyle Ankara Tevfik İleri İmam Hatip Lisesi’nde göreve başlatıldı. Kasımdan bu yana da Ankara’da görev yapıyor. Oysa yeni yönetmeliğe göre ilk atanan öğretmenlerin 3 yıl atandığı yerden ayrılmasına imkan tanınmıyor.

Kaynak: Evrensel

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

vip torpil kadro hırsızlığı torpil listesi akp sınavsız memurlar memur alımı akp torpili

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı